Šetrili ste sa cez tehotenstvo po potrate?

7. aug 2021

Ahojte. Po spontannom potrate, keď sa vám podarilo opäť otehotnieť dávali ste si pozor? Šetrili sa? Nerobili nič ťažké, lebo proste tam bol strach? Alebo ste fungovali ako keby ste po potrate není? Predsa ak má potrat prísť asi sa to moc ovplyvniť nedá..
Totižto v marci som mala spontánny potrat v 6tt a teraz som zistila, že som opäť tehotná a bojím sa všetkého, mam strach, že čo bude... Ďakujem za odpovede.

andrea_prestastna
7. aug 2021

Ahoj ja som v novembri mala MA 18tt cize hroza ozaj, potom dva kyrety kedze placenta nesla von a este mi tam aj kusok ostal teraz som 9tt velke stresy ale stale sa hned upokojim ze Klud a hlavne neovplyvnim to nijak, tesim sa iba v duchu nikto o tom tento krat nevie ani syn zatial lebo to zle niesol, v praci som stale setrim sa iba o trosku e robim vsetko ako predtym , drzim ti palce a vsetko bude tak ako ma byt ,drz sa

nikol789
7. aug 2021

Ja som tiež v marci potratila a teraz som znovu tehu... ten pocit strachu je hrozný ale asi sa tomu nevyhneme , pokial to zažiješ už si to nesies so sebou...
V práci sa šetrím určite viac ako predtým, neberiem ťažké veci a tak...
snažím sa viac myslieť na seba a dopriať si kľud ...
Verím že to spolu tento krat dotiahneme do šťastného konca ❤️🥰

bashee
7. aug 2021

7. Februar 2020 - spontanny potrat v 6tt. Po 5 mes som si nasla 2 ciarky na teste a teraz ako pisem tuto spravu prave kojim a uspavam 3 mesacneho syna. 😉. mam aj srdieckovu maternicu, priatel sestru downa, bola som aj na amnio a vsetko je ok, maly je krasny a sikovny 🙂 tiez som sa prvy trim bala ale cim dalej tym to viac opadalo. vsetko bude v poriadku hlavne sa neboj a tes sa na babatko 😉

andrea_prestastna
7. aug 2021

@bashee
Ahoj prosim ta a co presne znamena srdieckova maternica? Dik

bashee
7. aug 2021

@andrea_prestastna ahoj, ze nema normalny tvar. Ma tvar srdiecka a zhora septum - taku prepasku co mi ju rozdeluje akoby na 2 komory. Mava to bezne 1/4 zien je to dedicne u mna. Moja mamca s tym mala problem, ja nie.

andrea_prestastna
8. aug 2021

@bashee mne to pri prvom tehu nepovedali az pri druhom nepodarenom mi to doktorka povedala, viem ako to vyzera ale neviem ci to nejak moze ovplyvnovat tehu alebo celkovo zivot, prvy syn trval dva roky kym sa podaril a druhe a tretie tehu do pol roka

jaskolka
8. aug 2021

Prvé tehotenstvo skončilo MA v 9 týždni, nebilo srdiečko. Druhé tehotenstvo nasledovalo o 6 mesiacov, od začiatku som brala Duphaston, samozrejme ze som sa obávala pred každou poradnou najmä tou prvou, kde bolo ale potvrdene bijuce ❤️a doktorka ma ukludnila, že to vyzerá na životaschopne tehotenstvo. Bolo úplne bez problémov, aj keď taka "obava"vzdy bola, hlavne kým som ešte necítila pohyby. Snažila som sa fungovať normálne, akurát som nenosila nič extra ťažké, a podobne, ale aj doma ma šetrili. Ono v podstate som si hovorila, že zdravý plod sa nemá prečo neudrzat. ☺️Keď už som cítila pohyby, bolo to lepšie, uistila som sa, že je všetko v poriadku, keď rám drobec "tancoval"

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre