Je v poriadku, ak v 17. týždni pociťujem pri zdvihnutí sa z gauča pichnutie na ľavej strane podbruška?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Tie výrazné bolesti prešli.

Čo to mohlo byť?

Je v poriadku, ak pociťujem pri zdvihnutí sa z gauča alebo zmene polohy pichnutie na ľavej strane podbruška?

Nie je to nič výrazné.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať takto spätne.

Mohli ste mať aj tráviace ťažkosti, nemuselo to súvisieť s gynekologickým problémom.

Pokiaľ sú aktuálne bolesti mierne a keby ste sa nesústredili, ani si ich nevšimnete, nemusíte sa obávať. Maternica sa zväčšuje a väzy, ktorými je upevnená sa rozťahujú. To niektoré ženy môžu pociťovať výraznejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník