Je v poriadku brať toľko vitamínov v 5. mesiaci?

Zodpovedané
29. okt 2022

Pekný deň,

chcela by som sa spýtať, som v 5. mesiaci a predpísal mi doktor, že mám brať Magnerot jednu tabletu, a potom ak budem pociťovať tvrdnutie brucha mám brať dve tablety 500. Popri tom beriem LadeeVitu.

Je to v poriadku?

Nie je tých vitamínov veľa? 🙂

Ďakujem.

Dobrý deň,

Magnézium nie je vitamín, ale minerál, ktorého je v tehotenstve nedostatok. Pri tvrdnutí bruška, tŕpnutí končatín, tetánii, a i. ho je potrebné hradiť v dostatočnej dávke. Kľudne sa môže užívať v dávke 3x2 tablety ak je to potrebné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník