Je v poriadku citlivosť jazvy po sekcii?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

som 3,5 roka po sekcii, ktorá prebehla v poriadku. Aj hojenie rany bolo v poriadku. Teraz som v 5. týždni a niekedy, keď sa snažím posadiť z ľahu, tak ma zabolí jeden bok podbruška. Je to ten, ktorý ma bolel pri vstávaní po sekcii. Bolesť nie je veľká. Zabolí to, alebo ako keby zatiahne a potom po chvíli prejde.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že Vás ani nebolí jazva po sekcii, ale vnímate postupný rast maternice. Prípadne sa na danom mieste vytvorili pooperačné zrasty a rastom maternice sa naťahujú.

Môže sa stať, že po čase ťažkosti úplne pominú a vrátia sa napríklad v treťom trimestri.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník