Je v poriadku dlhé hojenie rany po stehoch?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

v oblasti hrádze mi vypadli cca po 4,5 týždňoch od pôrodu už asi všetky stehy. Vnútri v pošve som bola zašívaná tiež a odtiaľ mi stehy vypadli ešte aj po 6 týždňoch. Ešte stále cítim bolestivosť.

Je v poriadku takéto dlhé hojenie?

Ako prebieha kontrola po šestonedelí?

Celkom sa obávam vaginálneho vyšetrenia, nakoľko mám ešte všetko bolestivé aj na dotyk.

Ďakujem

Dobrý deň,

vypadávanie/vstrebávanie stehov záleží od použitého materiálu na šitie. Obdobie šestonedelia by malo byť dostačujúce na to, aby sa pôrodné poranenia zahojili.

Pokiaľ Vás rana naďalej pobolieva, je na mieste Vás vyšetriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník