Je v poriadku, keď cítim tlak vo vaječníkoch?

Zodpovedané
28. dec 2021

Dobrý deň,

som v 9. týždni a minulý týždeň som kvôli hnedému výtoku išla na pohotovosť. Našťastie bolo všetko v poriadku. Žiadny hematóm. Doktor mi predpísal Ascorutin, ktorý užívam a výtok zmizol.

Je normálne cítiť tlak vo vaječníkoch, resp. v podbrušku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Predovšetkým v prvom trimestri je tlak a mierna bolestivosť ako pri menzese v podbrušku prirodzená.

Pokiaľ by boli bolesti intenzívne, prípadne by sa krvácanie zopakovalo, tak vyhľadajte najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník