Je v poriadku, keď mám po injekcii na stiahnutie maternice špinenie?

Zodpovedané
12. aug 2021

Dobrý deň,

27. júla som podstúpila kyretáž pre vvch plodu v 13+6tt. Po zákroku som nekrvácala. Na kontrole v piatok 6.8. mi pichli injekciu na stiahnutie maternice, pretože mi tam ešte niečo zostalo. Odvtedy od piatku večera špiním. Nie vkuse, ale v intervaloch. Idú aj kúsky, ktoré pripomínajú sliz. Bolesti a ani teplotu nemám.

Je to tak v poriadku?

Pani doktorka mi povedala, že krvácať môžem aj 6 týždňov od zákroku. Viem, že potom menštruáciu mám očakávať po 4 - 8 týždňoch.

Počíta sa to od zákroku, alebo až od podania injekcie?

Na kontrolu mám ísť dva týždne po podaní injekcie.

Ako rozoznám menzes od špinenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ po kontrolnom ultrazvuku vyjadrili podozrenie na reziduá a po podaní injekcie teraz špiníte a hlavne idú z Vás aj "kúsky", je to žiadúce. Maternica sa čistí. Dva týždne mi prídu ako pomerne dlhá doba, pokiaľ sa im skutočne zdalo, že by tam niečo zostalo. Pokiaľ by ste mali silné bolesti, teplotu, určite vyhľadajte lekársku pomoc skôr.

Na menzes sa teraz nesústreďujte. Presne ako Vám povedali, doba po akom sa dostaví je veľmi variabilná.

V prvom rade musíte vedieť, že je maternica kompletne vyčistená, následne špinenie ustane a až po určitej dobe príde riadny menzes vo forme krvácania.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník