Je v poriadku, keď po odstránení maternice mám veľkú zimnicu a tŕpnu mi prsty?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

16. september mi bola odstránená maternica a 21. septembra ma pustili domov. Odvtedy pociťujem strašnú zimnicu, tŕpnu mi prsty na rukách. Potom mi je zase veľké teplo, to sa však dá zvládnuť. Ale zimnica je hrozná.

Mám 30 kg nadváhu, ranu mám pod bruchom. Snažím sa to vetrať.

Čo mi odporúčate?

Je takýto stav v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či Vám boli odstránené aj vaječníky. Pokiaľ áno, môže ísť o akútny nedostatok hormónu estrógenu. Príznaky sú teda podobné perimenopauzálnym. Pomôže Vám jeho hradenie vo forme tabletiek čo spreju - predpíše gynekológ.

Pokiaľ nie, zmerajte si teplotu. Zimnica so striedaním veľkého tepla býva pre horúčku tiež typická. Ak by bola zvýšená, je potrebné bezodkladne vyhľadať gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník