Je v poriadku pukanie panvy v 33. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

som v 33. týždni a už asi tri dni po sebe som zaznamenala ráno ako som sa zobudila a prevalila na posteli puknutie panvy vpredu v podbrušku a aj vzadu v krížovej časti chrbtice.

Je to v poriadku, alebo to treba ihneď riešiť s lekárom. Stáva sa to iba ráno, je to dosť hlasné a trošku nepríjemné. Vždy to pukne iba raz, keď sa vystieram.

Nemôže to ohroziť bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohroziť dieťatko by to nijako nemalo. Pokiaľ nemáte problém s chôdzou, ide iba o jednorázové “puknutie”, ktoré nie je bolestivé, tak sa nemusíte obávať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník