Je v poriadku špinenie po kyrete?

Zodpovedané
21. dec 2021

Dobrý deň,

môj plod sa prestal vyvíjať v cca v 6. týždni a v 11. týždni som isla na prvý kyret. To bolo vo štvrtok minulý týždeň. V nedeľu som musela na ďalší kyret.

3 - 4 dni po zákroku som ešte mierne krvácala. Včera celý deň nič. Až večer som začala trošku krvácať jasnočervenou krvou. Išlo o pár kvapiek.

Som vystrašená, keďže to nebolo len špinenie.

Mám ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

primerané krvácanie a špinenie je po zákroku normálne 2 týždne. Maternica potrebuje čas sa zahojiť. Je to v poriadku, neobávajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník