Je v poriadku špinenie po zavedení telieska Levosert?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

23.1.2023 som bola na kontrole po pôrode. V ten deň to bol 7. týždeň od pôrodu a moja gynekologička mi zaviedla teliesko Levosert. Začala mi aj menštruácia. Doktorka sa aj čudovala, že mi tak skoro začala. Ešte k tomu aj dojčím. Po vyšetrení povedala, že mi už normálne vaječníky pracujú, že som plne "funkčná". Odvtedy stále špiním. Občas mám aj také bolenie v podbrušku ako pri menštruácii.

Je takéto špinenie v poriadku?

Treba radšej ísť na kontrolu?

Budúci mesiac idem na preventívnu prehliadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

špiniť po zavedení môžete aj tri mesiace, kým si telo na teliesko zvykne. Potom by sa to malo pekne ustáliť.

Môžete si skúsiť nasadiť Ascorutin 3x denne. Stabilizuje stenu drobných ciev, aby nepraskali.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník