Je v tehotenstve bezpečné jazdiť na motorke?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť v dvoch veciach.

1. Je v poriadku, ak mi lekárka v prvom trimestri ani raz nebrala krv a neposlala ma ani na prvotrimestrálny skríning?

2. Je v tehotenstve (4 - 5 mesiac) pre dieťa bezpečné jazdiť na motorke? Skôr mi ide o otrasy, nakoľko pád je nebezpečný v každom čase. Motorka je pohodlná, nakoľko je veľká a vzadu mám dosť miesta.

Ďakujem za odpoveď. 🙂

Dobrý deň,

ja určite nemôžem doporučiť jazdu na motorke v tehotenstve. Ak chcete tak iba na vlastné riziko.

Prvotrimestrálny skríning + odbery sa realizujú na konci prvého trimestra. Musíte ich mať zrealizované.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník