Je väčšie riziko rakoviny prsníka po potratoch?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, mám väčšie riziko, že ochoriem na rakovinu prsníka ak som prekonala už 2 potraty, oproti ženám ktoré nikdy potrat neprekonali?

Išlo o missed abort, teda samovoľné potraty v prvom trimestri. Niekde som túto informáciu čítala a dosť ma znepokojila. Chcela by som vedieť Váš názor.

Je to pravda, zvyšuje sa riziko?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nestretla som sa ešte s takouto informáciou, že by bolo vyššie riziko rozvoja rakoviny prsníka po potratoch.

Skôr by som poznamenala, že žena, ktorá kojila je čiastočne chránená pred jej rozvojom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník