Je vhodné čakať na potvrdenie tehotenstva až do 8. týždňa?

Zodpovedané
28. dec 2021

Dobrý deň,

dnes poobede mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Posledná menštruácia bola 28.novembra. Môj gynekológ nepracuje až do 10. januráa.

Je v pohode čakať až do tohto dátumu na potvrdenie tehotenstva?

Mám mierne pobolievanie bruška. Moja menštruácia bola vždy nesmierne bolestivá a toto nie sú až také bolesti.

Odporúčate aj v prípade miernych bolestí počkať na kontrolu v 7. - 8. týždni?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kľudne. Na ultrazvuku bude už viditeľný plod aj s akciou srdiečka.

Bolesti v podbrušku sú v prvom trimestri bežné.

Pokiaľ by ste mali akékoľvek ťažkosti, tak vyhľadajte najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník