Je vhodné používanie tampónov u 14 ročnej?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

rada by som vedela váš názor na používanie tampónov u 13 (takmer 14) ročnej. S manželom sme po diskusii dcére tampóny nedovolili. Vlastne sa na to ani nepýtala, dostala inštrukcie len k vložkám. Menštruuje rok. Samozrejme ako každé dievča v jej veku na menzes frfle, máva bolesti atď.
Len ja mám výčitky. Používam tampóny od mlada. Tiež som ešte bola panna, aj keď som už mala viac rokov ako má teraz ona. Nikdy som s ich používaním nemala žiaden problém. Príde mi nefér ako žene, že má možnosť výberu a ja ju "nútim" používať vložky. Aj keď ako matka mám v prvom rade obavu o jej zdravie až potom myslím na jej pohodlie.

Je používanie tampónov u takto mladých dievčat vhodné?

Ďakujem za Váš čas.

Dobrý deň,

ak by to zvládla, ja v tom problém nevidím 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník