Je zelenkastý výtok v 14. týždni tehotenstva nebezpečný?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva. Zatiaľ všetko prebieha v poriadku, ale včera na nohavičkách a dnes 1x na wc na papieri som si všimla jemný zelenkastý výtok. Nič má nepáli, nebolí, nesvrbí, nechodím častejšie močiť a výtok nemá žiadny zápach.

Mám sa obávať?

Riešiť to budem aj so svojou doktorkou, ale tá v piatok neordinuje.

Mám čakať do pondelka, alebo volať na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie sú iné pridružené ťažkosti, postačí vyšetrenie u gynekológa v pondelok. Samozrejme, je potrebné Vás preliečiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník