Kedy budem v poriadku po konizácii?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

27. 4. mi robili konizáciu, po príchode domov zo mňa vyšiel kúsok mäsa. Bolo to asi 2 cm dlhý tenký plátok mäsa. Po tomto zákroku som mala slabé krvácanie a o 2 týždne ma museli znova uspať a spáliť mi tú ranu nanovo, lebo mi odpadla chrasta. Od vtedy som mala bolesti brucha, tak som išla na pohotovosť a zistili, že mám zápal. Predpísali mi CYPROFLOXACIN SANDOZ a bolesti už skoro odišli, ale po dobratí antibiotík ma stále reže v podbrušku keď sa postavím z postele. Ide zo mňa taký krvavý výtok, mala by som ale dostať menzes, tak neviem či to môže byť tým.

Prosím vás, myslíte si, že budem v poriadku? Už mesiac ležím v posteli a už som na tom psychicky mizerne!

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je termín menzesu, tak budú terajšie ťažkosti spôsobené pravdepodobne jeho príchodom. Ak by to tak ale nebolo a ťažkosti budú pretrvávať alebo sa stupňovať, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Občas sa bohužiaľ stanú aj takéto nepredvídateľné komplikácie. Tak ako každý iný zákrok, aj konizácia ich môže mať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník