Kedy je najlepšie navštíviť lekára na zistenie tehotenstva?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať kedy je najlepšie navštíviť lekára na zistenie tehotenstva?

Vôbec si neuvedomujem, že som tehotná. Prácu mám náročnú, ťažkú a bohužiaľ druhé dieťa sme neplánovali. Som na pochybách ako ďalej, bohužiaľ rozmýšľam aj nad prerušením tehotenstva.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v prípade pozitivity testu a želaného tehotenstva má zmysel lekára navštíviť najskôr pri dva týždne meškajúcej menštruácii.

Pri rozhodnutí o umelom prerušení tehotenstva je možné aj skôr. Čas rozhodnúť sa máte do 12gt. tehotenstva. Posledný deň, kedy je možné tehotenstvo prerušiť na žiadosť pacientky je gestačný vek 12+0. Ideálne čím skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník