Práca, zistené tehotenstvo a maródka

katica2011
12. okt 2018

Ahojte, mam taky problem. Včera som zistila, ze som tehotna 😘 cca 4t2d. Termin ku gynekologicke som dostala na 16.11. Problem je ale v tom, ze pracujem v zavode na 3 zmeny (pri pase) a kym nedonesiem potvrdenie o tehotenstve, tak ma zatial nepreradia na inu pracu, a zas tato praca nie je prechadzka ruzovou zahradou. Nadriadenym som ustne oznamila, ze som tehotna.....avsak dôležitý je papier. Tak teraz,ked sa nebudem citit dobre, tak mam navstivit obvodnu lekarku, nech ma vypíše do toho 16.11., kym nepojdem gynekologicke? Môže mi to odmietnuť?

veronice
12. okt 2018

@katica2011 no a keby si to takto vysvetlila gynekologicke tak by ti nezobrala aspon krv na hcg a nevypisala potvrdenie? S tou obvodnou neviem... ak mas taku ze sa s nou da dohodnut tak snad aj ano ale skor by som sla cestou odberov....

katica2011
autor
12. okt 2018

@veronice no rano, ked som volala gynekologicke, tak so sestrickou som sa rozpravala, tolko povedala, ze doktorka este nic neuvidi, mam prist 16.11. 😕

veronice
12. okt 2018

Na sone nie ale z krvi ano...tak potom uz len ta obvodna...

lucyk1992
12. okt 2018

@katica2011 ahoj 🙂 no neviem či záleží iba na ústretovosti lekárov, alebo je to normálne no ja som tiež tehotná, momentálne v 7tt a dozvedela som sa to hneď po vymeškaní MS. Prvú kontrolu u gynekologičky som mala tento týždeň a ďalšiu mám až 23. októbra. Nakoľko nemám takisto ideálnu prácu, hneď po potvrdení tehotenstva na utz som šla k obvodnému lekárovi a povedala som mu, o čo sa jedná, že som tehotná a že mi nie je dobre v práci, či by ma mohol vypísať a bezproblémov. Spravil mi PN až do budúcej kontroly u gynekologičky 😉 podľa mňa by s tým nemal byť problém, keď povieš, že sa necítiš dobre a radšej by si bola do prvej kontroly doma 😉

katica2011
autor
12. okt 2018

@lucyk1992 uz som jej volala 2x, len nedviha, dnes este pojdem do prace, ale pondelok tam pojdem osobne....ta moja obvodna lekarka sa mi zda dost naladova....no uvidim, ale ked ma vytoci, ze co si to predstavujem a tak, tak asi vytoci ona mna a zoberem od nej aj kartoteku 😂 teoreticky v praci ma preradia, ale az ked zoberem potvrdenie, co bude az toho 16.11. To je este dost daleko. Nechcem, aby som kvoli stresom v praci mala problemy s tehotenstvom. Dakujem pekne za odpoved.

iwka_77
12. okt 2018

Možno ak by si si osobne zašla ku gynekologyčke, vzaa by ti aspoň krv, z ktorej by sa zistilo, či si teda tehotná alebo nie. Ono sa to dá keď sa chce, len viem, že to asi s doktormi nemáš ľahké. Jedine potom ak by ťa vypísala obvodná na pn a potom donesieš papier, že si tehu

martinaj
12. okt 2018

@katica2011 chod k praktickej a keď jej to povieš, určite ta výpise. Aj ja som tak bola.... nemala s tým žiadny problem

momoika
12. okt 2018

@katica2011 ja som bola v 5t, na vyšetreni sa ma gynekolog spytal, či ma maju kde preradit. Ja že nie, tak sa ma dalejs spytal, či chcem potvrdenie do prace, alebo PN-ku. Tak som šla na PN a potiahla až dokonca.

matulik212
12. okt 2018

@katica2011 daj sa vypisat u obvodnej zatial preistotu 🙂

evittam
12. okt 2018

@momoika Hm, prišla si o pekne peniaze. Ak ta totiž nemá zamestnavatel kde preradiť tak ty mozes byt doma s plnou náhradou mzdy a nie na PN s 55% a obmedzovana s vychadzkami.

momoika
12. okt 2018

@evittam tak, mal by ma kde preradit, ale akože nemal a to lekarovi stačilo. Viac sme to neriešili aj tak som bola neskor rizikova

katica2011
autor
12. okt 2018

No pondelok zajdem k tej obvodnej, ak bude robit problemy, tak vybuchnem 🤔 ale aspon ste ma povzbudili, ze nemal by to byt problem. Dam vediet 😉

katica2011
autor
15. okt 2018

No ahojte, tak rano sa zacalo tak, ze som navstivila obvodnu....cely vikend som mal nervy, co mi povie. Tak som jej povedala situaciu, ze som asi tehotna, termin prehliadky mam na 16.11., ale ze sa necitim dobre, nezvladam robotu.....tak na zaciatok ma zdrbala, ze preco toto iste nepoviem gynekologicke. Vravela som jej, ze som dostala termin az na november. Tvrdila mi, ze ma moze vypisat max na tych 10 dni.....potom mi sestricka vravela, nech jej dam cislo na gynekologicku, ze ona jej zavola 😂 tak tam volala, ze sa necitim dobre, ze ci ma nevie zobrat skor. Vraj nech tam idem a nech si posedim a vyckam rad. Dobre isla som tam. Cakala som 2 hodiny, potom ma zavolala, vosla som k lekarke, pytala sa kde robim, co robim....vypisala PN a buduci tyzden 24ho mam ist na prvu kontrolu 😉 a nakoniec este vysvitlo, ze sestricka mi do telefonu povedala zly datum....nie 16.11. ale 16.10. ma zapisala, cize na zajtra......tak kebyze viem, tak nemuseli byt tieto stresy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre