Kedy môžem očakávať menštruáciu po samovoľnom potrate?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

v 8+1 mi dr. potvrdila MA kde plod zodpovedal 6+1, o 4 dni som ale bola znova na kontrole, či to tak ozaj je. Žiaľ bolo. No o 3 dni na to sa mi potrat spustil samovoľne doma. (Presne týždeň od oznámenia MA.) Na kyret som nestihla ísť, čo som rada, že som sa mu vyhla.

Len sa chcem opýtať, ak som bola po 4. dňoch už na kontrole a na sone Dr. videla, že je maternica prázdna ale napriek tomu som krvácala/špinila dokopy takmer dva týždne, je to v poriadku?

Nemusím sa obávať že by tam predsa bolo niečo čo si Dr. nevšimla?

Menštruačné bolesti som mala iba prvé 3 dni od kedy sa mi spustil potrat.

Aktuálne čakám na 1. menštruáciu, kedy ju asi môžem očakávať?

A ešte sa chcem spýtať, od kedy je bezpečné mať pohlavný styk, kúpať sa vo vani,...? (aby som predišla infekcii)

Ďakujem.

Dobrý deň,

po spontánnom potrate môžete špiniť dva týždne kľudne.

Prvá menštruácia sa predpovedať nedá. Môže prísť skôr ako o 4 týždne, ale aj neskôr.

Pohlavný styk a kúpanie a vo vani je bezpečný 2 týždne po potrate.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník