Kedy sa upraví nespavosť po pôrode?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

počas tehotenstva som trpela nespavosťou, začalo mi to prekonaním covidu v 20 tt, odvtedy až do pôrodu som spávala veľmi zle, ak vôbec. Po pôrode však situácia pretrváva. Večer zaspím, v noci sa bábätko dojčí a potom sa mi už nedá zaspať. Som strašne unavená, padá mi hlava, akonáhle vypnem svetlo, spánku je koniec podvedomie pracuje a ja nezaspím. Až nad ránom, keď začína svitať.

Môžu za to hormóny?

Prejde to po šestonedelí?

Nasadila som Magnerot a vitamín B - oba vitamíny beriem večer pred spaním.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v šestonedelí nastáva výbuch hormónov. Ich hladina sa postupne stabilizuje a vráti k norme. Malo by sa Vám uľaviť.

Ak to tak nebude, kontaktujte ambulantného gynekológa, ktorý Vás prípadne doporučí k inému špecialistovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník