Koľko po sekcii sa môže začať nosiť popôrodný pás?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

prosím vás, koľko po sekcii sa môže začať nosiť popôrodný pás?

A je jedno aký alebo musí byť nejaký špeciálny?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je na Vás či si ho zaobstaráte. Nepotrebujete žiaden špeciálny. Niektorí odborníci jeho nosenie dokonca neodporúčajú. Brušná stena by sa mala postupom času a neskôr aj cvičením posilňovať sama. Nepretržité používanie pásu bez cvičenia môže viesť naopak k oslabeniu brušných svalov. Ja osobne si tiež myslím, že rana po sekcii by mala byť vetraná, bez zbytočného ťahu, aby sa pekne zahojila. Preto by som popôrodný pás ani nedoporučovala.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník