Leiden heterozygot a Covid-19. Kedy sa môžeme snažiť o dieťa?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

v auguste som mala MA, preto ma gynekológ poslal na hematológiu. Tam mi doktorka zistila vrodený trombofílny stav FV Leiden heterozygot. Ostatné hodnoty sú ok. Povedala, že keď otehotniem, tak by som si mala pichať injekcie. Vraj ich môže napísať aj gynekológ.

S manželom teraz máme Covid-19. On má silnejší, ja slabší.

Kedy sa môžeme snažiť o dieťa?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem po úplnom doliečení. Kľudne v nasledujúcom cykle. Zbytočne by ste si teraz prípadné tehotenstvo skomplikovali Covidom.

Pri pozitivite tehotenského testu, bezodkladne kontaktujte hematológa/gynekológa.

Skoré uzdravenie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník