Liečim sa aj na tachykardiu. Je vtedy zvýšený tep v tehotenstve normálny?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

som na začiatku 4tt. Začala som pociťovať zvýšený tep, okolo 80. Predtým som mávala 65 v kľude. Liečim sa aj na tachykardiu, beriem Metoprolol 25 mg, pol tabletky.

Je trochu zvýšený tep v tehotenstve normálny?

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, ide o fyziologický jav v tehotenstve. Pokiaľ ste už ale liečená kardiológom/internistom pre tachykardiu, mali by ste byť pravidelne sledovaná. Liečba sa bude podľa výsledkov prípadne korigovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník