Má pri mojich problémoch hospitalizácia zmysel?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

som v 29. týždni + jeden deň a bola mi zistená silná infekcia. Krčok je vraj mäkký, hlavička zostupená. V knižke mám napísané hrdlo 1cm, na špicu prsta, cervix 2,5 cm. Vraj je to dosť zlé. Bábätko je veľmi nízko a lekárke nešlo zmerať ani hlavičku.

Vypísala ma do nemocnice. Ja som mala podobný problém aj v predchádzajúcich dvoch tehotenstvách aj keď si už presne nepamätám dĺžku. Od 30. týždňa som mala prísny kľudový režim. Rodila som nakoniec v 36 a 37tt. Pri druhom tehotenstve som bola v 35. týždňa týždeň v nemocnici, lebo som mala slabé kontrakcie.

Teraz také problémy nemám a ani brucho netvrdne.

Má zmysel ležať v nemocnici?

Mám predpísané magnézium, Macrimor a Utrogestan.

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že má. Nález máte na daný týždeň pomerne pokročilý. Buďte trpezlivá, ide teraz o zdravie Vášho dieťatka.

Infekcia sa prelieči, určitú dobu si Vás tam nechajú, ale určite nie až do termínu pôrodu. Následne, ako už viete, budete musieť pokračovať v režime prísneho kľudu aj doma do 36. týždňa.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník