Bábätko v 24. týždni je hlavičkou veľmi nízko

lienka0220
22. nov 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosť s tým že bábätko je hlavičkou veľmi nízko pri krčku? Mala som to tak aj pri synovi ale až od 29tt rodila som nakoniec v 40 týždni sekciou. Ale od toho 29 tt som ležala nohami hore. Teraz tak ležím už od 21 tt, ale aj tak sa babo neposúva vyššie a aj bruško mám nízko. Krčok mám polotuhý, 3 cm, neotvorený. Prísny kľudový režim + prigestenalle a magnezium 4x2 tabletky denne. Ale stým že babo veľmi nalieha hlavičkou je úplne na krčku. Palpačne však doktorka necítila plné klenby ani čistky plodu. Mali ste to tak niektorá od tak skorého týždňa ? Dokedy ste vydržali? Ďakujem

sonulka81
22. nov 2022

@lienka0220 ja som lezala od 25+5 do 33+4 v nemocnici... Krcok sa zmensuje a zmakol otvorena na spic prsta od zaciatku... stale ale teda potiahla som to ale teraz zas problem s tlakom...

lienka0220
autor
22. nov 2022

@sonulka81 ja mám maksi už dlho ale toto je už moje tretie tehotenstvo a to je vraj u viacrodiciek normálne

lienka0220
autor
22. nov 2022

@sonulka81 a rodila si kedy.

sonulka81
22. nov 2022

@lienka0220 este som v celku... 😉 Cakam uz tak dňom i nocou..... Este mam 5t do terminu.... Zajtra idem kvolibtlaku na kontrolu tak uvidime ci vobec dojdem domov este... Ci ma tam nenechaju

sonulka81
22. nov 2022

@lienka0220 aj moje je 3tie a posledne... 😉

lienka0220
autor
22. nov 2022

@sonulka81 a tiež vám bábätko naliehalo na krčok ? Ja ju niekedy cítim až v zadku 🙄🙄

sonulka81
24. nov 2022

@lienka0220 po 7t hospitalizacie a nohy hore to trosku ustupilo a male sa posunulo hore... Dovtedy som mala az tvrde podbrusko ako tam bolo napikovane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre