Mám lekárovi povedať, aby mi predpísal antikoncepciu s látkou Drospiredon 24/4?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Napísali ste "Preto je potrebné voliť kombinovanú hormonálnu antikoncepciu - monofázovú, ideálne s účinnou látkou Drospiredon. Schéma užívania je 24/4 "

Mám lekárovi povedať, aby mi predpísal antikoncepciu s látkou Drospiredon 24/4?

Alebo mu mám len objasniť môj stav a on rozhodne, že ktorú mi predpíše?

Ďakujem

Dobrý deň,

voľba antikoncepcie je samozrejme na Vašom gynekológovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník