Mám očakávať krvácanie, keď sa spustí zrazenina?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

ďakujem Vám za veľkú pomoc. Postupovala som ako ste mi radili https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Navštívila som lekára a v bruchu mám zrazeninu. Beriem antibiotiká a Wobenzym.

Ak by sa zrazenina spustila, mám znovu očakávať krvácanie?

A ak sa nerozpustí, ako to bude potom ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide pravdepodobne o hematóm, ktorý sa urobil v mieste jazvy. Oblasť musela pooperačne trochu krvácať. Občas sa aj takéto veci stávajú, patria medzi riziká operačného výkonu.

Potrebuje to predovšetkým čas a antibiotiká. V pooperačnom období doporučujeme užívanie liečiv na riedenie krvi preventívne /Fraxiparine, prípadne Anopyrin/.

Hematóm sa časom pekne vstrebe, je potrebné predchádzať jeho infikovaniu užívaním antibiotík. Navonok krvácať určite nebudete, pokiaľ bude jazva v pošve pekne držať. Toho sa neobávajte. Občasné slabulinké špinenie do dvoch týždňov po operácii je normálne.

Držím palce! Oddychujte.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník