Prečo mávam zimnicu a následne návaly tepla po odstránení maternice?

Zodpovedané
23. sep 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Vaječníky odstránené neboli. Stále mám zimnicu a tŕpnu mi prsty na rukách. Následne ma zaleje teplo.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako som písala, zmerajte si teplotu. Pokiaľ sa hojí rana pekne, nehnisá, neotvára sa a nemáte teplotu, tak sa neobávajte. Prvé dva týždne po operácii mávajú rôzny priebeh rekonvalescencie.

Pokiaľ by sa ťažkosti stupňovali, vyhľadajte lekársku pomoc. Bolo by vhodné skontrolovať zápalové markery.

Na tŕpnutie prstov si skúste nasadiť Magnézium. Tento príznak nesúvisí s odstránením maternice.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník