Mám podľa výsledkov otvorený krčok na 1 cm?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov z CTG vyšetrenia.

Ten 1 cm znamená, že krčok je otvorený na 1 cm?

Ďakujem

Dobrý deň,

ten 1 cm neznamená, že ste otvorená na 1 cm. Znamená, že jeden 1 cm na papieri zodpovedá 1 minúte záznamu.

CTG vyšetrenie = kardiotokograf - nám hovorí o tom ako sa má bábätko - ako mu bije srdiečko v pokoji, pohybe či kontrakciách (horný záznam) a o činnosti maternice (dolný záznam). Väčšina prístrojov zaznamenáva aj pohyb plodu.

Vy ste mi záznam neodfotili, preto sa Vám k výsledku vyšetrenia vyjadriť neviem.

Či ste alebo nie ste otvorená Vám povie iba vaginálne vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník