Čo znamená, keď som otvorená a krčok je ok?

ajanaka
12. sep 2014

baby prosim vas asi vyzeram hlupo ale nerozumiem tomu aj som si to pozerala na internete ale asi som hlupa vysvetli mi neiktora co znamena otvorena na 1 cm alr krcok je ok?akoze co je otvorene ked je krcok ok..dakujem

lucymk
12. sep 2014

@ajanaka niesom doktorka ale myslim si,ze sice si otvorena uz na 1cm ,ale ked krcok maternice nieje opotrebovany-mäkky ,ani sa nenskracuje ,tak je vsetko v poriadku

miskacharly
12. sep 2014

@ajanaka to znamena,ze sa pomaly zacinas otvrat a nedlho by si mala rodit,ale to moze trvat aj krafko aj dlho 🙂 drzim palce!!

jurly
12. sep 2014

@ajanaka ked mne posledne doktorka napisala do spravy, ze som otvorena na spic prsta, do 3 dni som rodila 😀

bambula300
12. sep 2014

Ahojte som tu nova. Tretorodicka :D Ale vela si uz nepamatam, Termin mam 6.10.,teda necele 4 tyzdne,vcera som bola v poradni, hrdlo na 2cm volne pre prst, hlavicka ze pekne nalieha, a ze mam prezretu placentu tak ze to ani zdaleka nebude 4tyzdne, ze tak max.2 tyzdne a o 5 dni mam ist na nemocnicu na vysetrenie. Mam tlaky na panvu stale ked chodim, sedim, aj stahy, a niekedy aj bolestive, chodim ako kacka :D Baby mate aj vy nieco taketo? miestami mam pocit ze to ani tie 2 tyzdne nebudu... dajte vase nazory, skusenosti dikes 🙂

evittam
13. sep 2014

@ajanaka Ako nehnevaj sa na mňa a to sa načo pýtaš tu alebo hladáš na nete - nemáš lekára čo ti to vysvetlí?! Chodí sa k lekárovi okrem iného aj kvôli tomu, že ti všetko vysvetlí.... 🙂

kimina7
15. sep 2014

@evittam Niektori sa boja spytat lekara, alebo ich to vtedy nenapadne opytat sa...ale neskor nad tym premyslaju

evittam
15. sep 2014

@kimina7 Veď hej, len ak sa bojím spýtať, tak sa bojím toho lekára a potom na čo tam chodím, nájdem si takého, ktorého sa báť nebudem 😀 😉

seahorse27
16. sep 2014

@ajanaka ja som rovnaky pripad, na prst otvorena, ale krcok nie je skrateny a je relativne pevny. Ja som ale len v 32.tt. No, nikto sa nevyjadril, ze je to ok, skor robili paniku, vyse tyzdna som si polezala v nemocnici, aj brusko mi tvrdlo. Teraz som doma na PN, mam nakazane lezat. Nie je to sice ziadna katastrofa, ale ok by som nenazvala. Dufam, ze vydrzim aspon do 36 tt.

domca699
17. apr 2015

@seahorse27 ahoj a ako to dopadlo? Otvarala si sa dalej alebo sa to drzalo? V ktorom tyzdni si nakoniec rodila?

seahorse27
17. apr 2015

@domca699 Ahoj. Už sa mi potom krčok neotváral viac, ale postupne makkol. Na konci 36.tt som vysadila lieky a začala som normálne fungovať. Vydržala som týžden, rodila som presne v ukončenom 37.tt.

helenanovakova
17. apr 2015

otvorená je bránka, ale krčok sa neskracuje. jedna známa mala krčok v pohode a otvorená bola cca 1,5 mesiaca pred pôrodom tak, že lekár jej povedal, že už má polovicu pôrodu za sebou.

petronela393
26. sep 2015

Chcela by som sa spýtať alebo poradiť.Som v 33tt.Včera som bola na poradni a všetko ok.Na spiatočnej ceste domov som dostala bolesti od spodku a ledva som sa zakotúľala domov.Musela som pochvilkach odpočívať aby som sa vôbec dotiahla domov.Odvtedy mam pocit že pri malej potrebe alebo pri chodzi malinka tuším zomna vyletí von.Pobolieva ma aj podbruško.V 29tt bolo hrdlo na 2cm.Mate s tým prosím Vás niekto skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre