Mám slabé krvácanie kvôli Norerhisteronu alebo kvôli zle zvolenej antikoncepcii?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

9. septembra som začala užívať Norerhisteron na oddialenie menzesu. Brala som ho 10 dní, teda do 19. septembra.

22. septembra mi prišiel menzes a na tretí deň menzesu som začala užívať antikoncepciu Daylette, čiže 24. septembra bol začiatok užívania. 8. októbra som užila 15. tabletku z prvého blistra a zostava mi ešte 9 aktívnych. Dnes som začala špiniť, až slabunko krvácať (našla som krv aj na nohavičkách a aj na papieri).

Je to kvôli Norerhisteronu, zle zvolenej antikoncepcii alebo kvôli cvičeniu?

Alebo je to normálne a krvácanie sa časom upraví len na cca obdobie placebo tabliet?

Mám vyhľadať lekára?

Mám si zvyknúť na takéto nečakane krvácanie aj počas aktívnych tabliet?

Mám 30 rokov a ešte som nerodila.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri antikoncepcii v prvé tri mesiace jeho užívania je nepravidelné špinenie v rámci cyklu normálne. Gynekológ Vás mal poučiť, že sa také niečo môže stať. Telo si zvyká na hladinu hormónov. Postupne sa to pekne upraví. Môžete si skúsiť nasadiť Ascorutin 3x denne. Je voľnopredajný a stabilizuje cievnu stenu drobných ciev, aby nepraskali.

Pokiaľ by nepravidelné špinenie pretrvávalo aj po 3 mesiacoch, vyhľadajte svojho gynekológa. Bude nutná zmena preparátu.

Druhá vec však je, že ste s užívaním antikoncepcie začali bezprostredne po doužívaní Norethisteronu, čo môže mať na daný problém tiež určitý vplyv.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník