Mám viac testosterónu v tele a nedarí sa mi otehotnieť. Aké sú Vaše odporúčania?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

mám viac testosterónu v tele a nemám menštruáciu. Už som to raz mala dávnejšie a pri brani liekov sa všetko znormalizovalo.. Žiaľ, vrátilo sa mi to naspäť.

S priateľom by sme chceli bábätko. Už sa snažíme viac ako rok a stále to nejde.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

izolovane zvýšená hladina testosterónu na vine nie je.

Pokiaľ je to už obdobie viac ako roka čo sa snažíte otehotnieť, je na mieste začať aktívny manažment plánovania tehotenstva a pátrať po skutočnej príčine.

Konzultujte svoje možnosti s ambulantným gynekológom. Ďalších krokom bude prípadne návšteva CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník