Mám za sebou 35 injekcií Clexane a tvoria sa mi hrčky. Je to v poriadku?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

som v 31. týždni a mám napichaných 35 injekcií Clexane prevažne do vrchnej časti stehna. Zatiaľ to bolo ok, občas som mala modrinku. No po posledných štyroch pichnutiach mi ostali boľavé hrčky, modriny. Po pichnutí sa mi spravil červený fľak a tie miesta ma aj pár dní bolia. Minulý pondelok som si dala po dlhej dobe do ramena a už týždeň nemôžem poriadne na tej ruke ležať.

Treba to nejako riešiť, alebo je to normálne po takom množstve injekcií?

Ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som sa s hematológom, ktorý zváži zámenu preparátu za iný.

Môže byť, že sa u Vás postupne vyvinula alergická reakcia na liek.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník