Clexan - boľavé kŕče

27. okt 2023

Prosím vás tie ktoré si picháte clexane Do brucha si už nemôžem Pichať tak mi muž do ramena len sa mi robia hrozné hrče boľavé ako vám to prosím vás pichajú?

lelelienka
27. okt 2023

Pichaj si sama do stehna, len pozor tam je iny sposob, nie kolmo na kozu ale pod uhlom asi 45 stupnov. Ja som si tak poslednych par tyzdnov pred porodom. Modriny budes mat, ale ak to spravis dobre, hrce by si nemala mat - tie sa mi obcas vytvorili vtedy, ked to akoby “vytieklo” inam.

autor
27. okt 2023

@lelelienka do stehna ? To ze riadne boli … 🫣

pininka1
27. okt 2023

Určite to boli menej ako do ramena. Mam to odskusane

lneviemmeno
27. okt 2023

som sestricka. treba urobit koznu riasu a pichnut kolmo podkozne, neaspirovat, riasu cely cas drzat, potom injekciu vytiahnut a riasu az vtedy pustit. hlavne pichat v hornej polovici ramena. picham to takto kazdy jeden den a pacienti nemaju ziadne hrce 🙂

autor
27. okt 2023

@lneviemmeno super ďakujem skusime tak

lelelienka
27. okt 2023

@autorka urcite to ani zdaleka neboli tak, ako nevydarene tehu, tak treba zatat zuby a trochu vydrzat 🤷‍♀️ Ja som si pichala vyse 9 mesiacov a vies co som si hovorila cely cas? Ze keby len to 😉

3petka
27. okt 2023

Musíš pomaly zaviesť ihlu a pomaličky tlačiť tekutinu. Nesmieš to robiť rýchlo.
Inam mne sa z clexane hrče nerobil ale z fraxiparine a to bola vraj nejaká neznášanlivosť ale ak si to nemala aj na bruchu tak ide o štýl vpychnutia. Skús ešte do boku, tam to napr mna najmenej bolelo.

autor
27. okt 2023

@lelelienka ja som si prezila tiez toho dost takze toto mi pisat nemusis 3*ivf momentalne po 11 rokovh tehotna prvy krat takze bolesti mam az az za sebou niesom ziadna padavka … pytala som sa noemalne ze ma to boli ked aj lezim na rukach ..cely cas som si pichala sama do brucha len teraz tym ze som tehotna 🙏🏻tak do brucha mi uz nejde …

autor
27. okt 2023

@3petka vidis do bokov? A tam rovno ?ďakujem

marhulka2022
27. okt 2023

Ja si picham do bokov brucha, vobec to neboli a nerobua sa modriny

autor
27. okt 2023

@marhulka2022 super skusim a rovno ?ci kolmo

marhulka2022
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marhulka2022
27. okt 2023

Ja picham kolmo. Ale neboli ma to vobec a dokonca ani nemam take velke modriny ako som mala ked som pichala do okolia pupka..

autor
27. okt 2023

@marhulka2022 ďakujem .skusim aj dnes mi muz pichol do ramena skusili sme tak ako pisala kočka vyssie a tak isto bolavá hrča sa mi spravila… mozno načase zmenit miesto 🤷‍♀️uz 4 mesiace pichame do ruk a nebol problem az doteraz …ale predtym som mala fraxik

3petka
27. okt 2023

Ja som rovno do riasy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre