Mám začať brať tabletky, keď príde prvá menštruácia po pôrode, alebo mám počkať na druhý cyklus?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

som 7 týždňov po pôrode. Na prehliadke po 6. týždňoch po pôrode som si dala predpísať antikoncepciu Desofemine 20. Menštruáciu som ešte nedostala.

Mám začať brať tabletky, keď príde prvá menštruácia po pôrode, alebo mám počkať na druhý cyklus?

Lebo švagriná mi vravela, že ona musela počkať na druhú menštruáciu, že jej to kázala gynekologička.

Ďakujem

Dobrý deň,

na Slovensku pokiaľ viem antikoncepcia s názvom Desofemine nie je registrovaná. Podľa dostupných informácií obsahuje okrem gestagénu aj estrogén. Pokiaľ kojíte, predpisuje sa čisto gestagénová antikoncepcia.

Čo sa týka kedy ju začať užívať, kľudne ju začnite užívať pri prvom krvácaní. Teda pokiaľ nekojíte.

V prípade nejasností sa obráťte na svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník