Mám zlú cytológiu. Je pre mňa konizácia správne riešenie?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

dnes mi prišiel výsledok z cytológie - atypické skvamózne epitélie bližšie neurčené, v. s. HSIL(ASC-H) PapIII. Doktor mi doporučil konizáciu.

Aký je Váš názor?

Mám sa obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri danom náleze sa indikuje kolposkopia s biopsiou na potvrdenie diagnózy. Prípadne sa tento krok preskočí a indikuje sa priamo konizácia, ktorá je okrem diagnostickej a terapeutickou možnosťou.

Neobávajte sa. Výsledky z konizácie Vám povedia, či sú voľné okraje konizátu (časti krčka, ktorý bol odstránený) a či sa odstránilo všetko poškodené.

Ide o jednodňový zákrok, po ktorom pokiaľ dodržíte kľudový režim nebudete pociťovať žiadne ťažkosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník