Mohla som nejako ovplyvniť vývin plodu, ak som mala od hnevu búšenie srdca a vyšší tep?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

práve som zistila, že som tehotná v 5. týždni. Posledné +-2 týždne som mala trocha viac stresové obdobie v práci a aj doma (hnev, občas hádka a plač). Nie každý deň. Dosť si to vyčítam, že práve teraz, keď sa nám podarilo otehotnieť. A hneď na samotnom začiatku toľko negatívnych situácii a stresov. Pociťujem potom následne búšenie srdca a vyšší tep.

Mohlo to ovplyvniť vývoj embrya takto na začiatku?

Ďakujem

Dobrý deň,

zbytočne sa neobávajte. Všetko bude v poriadku, len sa už teraz sústreďte na dieťatko. 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník