Začiatok tehotenstva a stres

2. aug 2022

ahojte,

viem ze tychto tem tu je uz vela...a sama som si velakrat povedala ked ja budem tehotna nebudem stresovat...No snazim sa ako sa da..ale za posledne dva tyzdne mam tolko toho...(stres v praci, hadky s partnerom, stres u lekara ci bude vsetko OK, obcas mam az vyssi tep z z toho a neviem ci to je OK...) a to som len nedavno zistila ze som tehotna :( 4tt este len
bojim sa, tie ktore ste zazili nieco podobne napisete mi prosim skusenost ci bolo v tehotenstve vsetko OK? 🙏

sunshine_18
2. aug 2022

Nádych, výdych,.. Kúp si v lekárni kyselinu listovú (tu ti odporuci aj gyn neskôr, je prospesná hlavne v prvom trimestri na vývoj plodu) keď pociťuje stres mysli na babatko a snaž sa uklidnit.. Napi sa vody, sadni si a rozdychaj to.. Stres ako taký by uškodiť nemal no zase netreba to preháňať..

0_0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. aug 2022

@sunshine_18 uzivam samozrejme, uz 2 mesiace pred otehotnenim a stale pokracujem 🙂

7lenka11
2. aug 2022

Ahoj, neboj sa, sme v tom viacere.. som v 16tt a zazila som uz tolko stresu ako davno nie.. bud je to stres z vysetreni (otehotnela som po troch rokoch vdaka IVF) alebo z beznych situacii..napriklad v praci alebo v sobotu nam cestou do kina z bocnej cesty z nicoho nic vyletela dodavka, myslela som, ze do seba vpalime.. v tom momente mi prislo zle.. tuto noc som sa zase budila kazdu hodinu s bruchabolom.. moj muz odisiel do zahranicia, je 20 hodin na ceste, bojim sa o neho, teraz v tehotenstve o to viac..celu noc som nemohla spat, ked som zaspala rychlo som sa zobudila s totalnym strachom az ma brucho bolelo..
Navyse u tehotnych zien sa vyraznejsie prejavuje ochranny reflex, lebo si chrania babatko a reaguju precitlivene ci s dvojnasobnym strachom aj na bezne podnety..
Moja kamoska mi povedala, ze za tych 9 mesiacov zazijem este kadeco. Od pozitivnych emocii cez stres, smutok, mozno aj uzkost.. proste ani v tehotenstve sa nevyhnes negativnym emociam. Hlavne to treba eliminovat, ako sa da...

autor
2. aug 2022

@7lenka11 a napriek tomu stresu vsetko OK, v tehotenstve? joj..ja sa velmi bojim ze nieco pokazim hned takto na zaciaktu...uz som po jednom MA tak preto aj ten strach o to vacsi

7lenka11
2. aug 2022

Zatial ano.. klop klop klop.. inak ja som si v 13tt kupila AngelSounds a prezitostne pocuvam tlkot srdiecka dietata, ci je vsetko ok.. najma v takychto stresujuciach obdobiach.. mna osobne to aspon trochu upokojuje 🙂

autor
25. jan 2024

@7lenka11 ahoj, mozem sa spytat ako tehotenstvo skoncilo? vsetko bolo az do konca ok?....ja som potratila v 7tt pri tomto tehotenstve, teraz som znovu tehotna v 19tt ale stresy ma neminuli ani teraz....a tiez obavy stale

7lenka11
26. jan 2024

Ahoj, všetko dopadlo dobre. Malá sa narodila v 39tt, síce s nižšou porodnou hmotnosťou a trápili sme sa dva mesiace so silnou zltackou. Inak vsetko okej a už je z nej ročná slečna.. a momentálne je už na ceste druhé babo (neplánovane) 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre