Mohli výpary z nafty uškodiť bábätku?

Zodpovedané
12. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, ohľadom mojej situácie. V 11. týždni tehotenstva som išla autom s kolegyňou a počas cesty zistili, že sa jej v kufri prevrátila nádoba s naftou, výpary rýchlo naplnili celé auto. Celá situácia, až kým som vystúpila, trvala cca 10 minút.

Mohlo takéto vdychovanie nafty ublížiť bábätku?

Som z toho v neustálom strese už týždeň. Po vystúpení z auta, som nemala žiadne príznaky otravy.

Veľmi si vážim Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Ide o krátku dobu jednorazovej expozície. Všetko bude v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník