Môžu ublížiť chemikálie a výpary z lakov bábäku v brušku?

naila33
27. sep 2012

kocky prosim vas o radu...prosim pomozte ...mam nechtove studio v ktorom si sama pracujem uz som v 20. t.t. ...prosim vas mozu ublizit babatku vypary s lakou a vselijake tie chemie s ktorymi tam pracujem a dycham ich aj napriek tomu ze nosim rusko...co mam robit?...mam radcej zavriet salon?...ja sa citim fajn ... sice sa rychlo unavym ale jedny dvoje nechtiky za den v pohode zvladnem... ale neviem ako to vplyva na babatko ...budem vam vdacna za kazdu jednu odpoved 🙂

sissy27
28. sep 2012

@naila33 kamoška popri robení nechtov prežíva práve druhé tehotenstvo a v pohode, ak nosíš rúšku a dobre vetráš tak by nemal byť problém... ona tuším používa aj nejaký taký ako keby "vysávač" - keď brúsi nechty, tak ten prach sa nevíri v priestore, ale ide rovno do toho...

nikolet_89
28. sep 2012

@naila33 podla mna to nemoze ublizit...

hradnapani
28. sep 2012

@naila33 opatrnosti nikdy nie je dost. Zavisi aj od toho, aka je to chemia. Ved je dokazane, ze aj pasivne fajcenie skodi. Moja znama pracovala v tlaciarni este ako tehotna a dieta nie je v poriadku. To ale neznamena, ze vsetky by tak dopadli, len treba byt opatrnejsia a dbat na co najdokladnejsie cistenie vzduchu. Urcite stoji za to, popytat sa aj lekarov.

malapepka
28. sep 2012

@naila33 Moja teta kedysi robila pri lakoch (neviem, či v lakovni...) a vraj preto potratila. Počula som, že tie výpary sú dosť agresívne a pre dieťa nebezpečné. Ak si si nie istá, opýtaj sa gynekológa. Ale ja by som to radšej neriskovala ☹ Ja som pre istotu pri farbení vlasov mala okno dokorán a sedela rovno pod ním. Ale to bolo 1-2x počas tehu...

iwesska
28. sep 2012

Tak pokial tie vypary citis ty, tak prenikaju do tvojho organizmu a tym aj k babatku. Podla mna pracujes na rizikovom pracovisku a na tvojom mieste sa do prace vratim az po porode. Pre spravny vyvoj je urcite dolezity cerstvy vzduch a tie vypary mozu nechat nasledky...aj ked sa dieta narodi zdrave, moze mat neskor problem napr. s astmou. Moj muz je toho tiez dokazom - svokrovci stavali dom a cele tehu dokial svokra neporodila bola medzi tym prachom, dychala natery, dokonca sama malovala steny...vsetko vyzeralo byt v poriadku, ale mm mal xy alergii s nabehom na astmu, takze detstvo travil chodenim po lekaroch, liecebniach. Nastastie z toho vyrastol - resp. vdaka intenzivnemu sportovaniu sa toho zbavil. Takze podla mna to netreba podcenovat.

euka210
11. okt 2012

v 1trimester urcite ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre