Mohli výtok z bradavky spôsobiť antibiotiká a Codein?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

po stlačení jednej bradavky mi vyjde pár kvapiek priesvitnej tekutiny. Nepáchne, prsník nebolí. Z druhej nejde nič. Brala som teraz dvoje antibiotiká na kašeľ, hrdlo a Codein dva dni.

Prosím, môže to byť z toho?

Mám aj menštruáciu práve. Všimla som si to pár dní pred menštruáciou a po tom, ako som dobrala tie antibiotiká a Codein.

Ďakujem. ❤️

Dobrý deň,

antibiotiká nemajú za nežiadúci účinok sekréciu z prsníkov. Rovnako tak nie je popisovaný ani v SPC kodeínu.

Odsledujte si to a v prípade pretrvávania vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Sekréciu z bradaviek bez nálezu akejkoľvek patológie má pomerne veľa žien.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník