Mohlo pitie alkoholu v 1. mesiaci spôsobiť krvácanie?

Zodpovedané
7. okt 2022

Dobý deň,

28. 9. som zistila, že som tehotná (2 čiarky test) 17. 8. som mala poslednú menštruáciu. 30. 9. na ultrazvuku bolo vidno len gestačný vak a žĺtkový vak bez embrya (6 tt + 2 podľa menštruácie). 5. 10. som začala krvácať, na pohotovosti bol vak prítomný ako aj predtým. Pichli mi injekciu, nasadili lieky... kontrola o týždeň.

Je možné, že embryo chýba z dôvodu, že som každý deň vypila plechovku, dve ochuteného piva počas celého leta vrátane septembra, keď bola oslava tak aj viac, a práve prebieha potrat, pretože je tehotenstvo poškodené?

Má zmysel zachraňovať takúto tehotnosť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nemyslím si, že by to malo byť tým. Prvé dva týždne vývoja (kým neviete, že ste tehotná) sú ešte málo citlivé na vonkajšie vplyvy. A je možné, že k počatiu došlo neskôr, ako presne na 14. deň MC, preto bolo vidieť iba GV+YS.

Všetko bude jasné o týždeň. Buďte trpezlivá.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník