Neuškodí vyvolávacia injekcia, ak by som bola tehotná?

modraell
2. feb 2010

Ahoj....dnes je týždeň, čo mi menšká menštruácia....doktorka mi pichla vyvolávaciu injekciu, pretože nebolo vidieť, či som tehotná, alebo či mi menštruácia iba mešká....zobrala mi krv a podľa toho budem vedieť, či som tehotná, alebo nie....Chcem sa spýtať, neuškodí mi injekcia, teda myslím, či mi nevyvolá menštruáciu a teda sposobí potrat, keby som náhodou bola tehotná? Díky

modraell
autor
2. feb 2010

Nikto mi neporadí?

flamenga
2. feb 2010

vyvolávačka buď vyvolá menzes alebo podporí prípadné tehotenstvo. Takže určite neuškodí, ináč by si ju lekári nedovolili pri meškajúcej mrche dať... 🙂

modraell
autor
2. feb 2010

Ahoj....díky moc za odpoveď....veľmi si ma tým ukludnila....už som myslela, že mi nikto neodpovie...inak mám také divné pocity v bruchu, ako pri začínajúcej menštruácií...ale to mám tieto dva týždne už také pocity, preto som myslela, že mi azda mešká menštuácia....tak veľmi by som chcela mať bábatko a pevne verím, že mi to výjde.....moc si to želám...a želám aj tebe veľa zdravia ako aj tvojmu dieťatku....ahoj

modraell
autor
2. feb 2010

🙂

zuzanockamt
2. feb 2010

ale ta otazka je dost zvlastne polozena, lebo naco by ti lekar daval vyvolavacku, keby bolo potvrdene tehu 😕

vavenka
2. feb 2010

Modraell a tehotensky test si si nerobila?

kiara15
2. feb 2010

modreal neboj neuskodi 😉

ejasmeja
2. feb 2010

aj zacinajuce tehotenstvo sa moze prejavovat ako zacinajuca menstruacia 🙂 teda aspon ja som mala take priznaky, ako by mi mrcha mala dojst kazdu chvilu, tak som sa moc neznepokojovala, ze meska aj 2 tyzdne a nakoniec ma kamoska poslala kupit tehu test a bolo to iste! bola som stastna ako blcha, aj ked brusko ma bolelo skoro 2 mesiace takto "mrchovsky". teda kludne mozes byt tehu!
len nerozumiem, naco si si nechala pichnut vyvolavacku, ked dufas v babatko... hm?
netusim sice, ci to moze poskodit, alebo nie, ale budem ti drzat palce! 😉

sabiatko
4. feb 2010

zuzanocka, ale modraell este nema potvrdene tehu, len caka na potvrdenie...
ale dokina mohla s tou vyvolavackou inak pockat, ked uz ti brala krv, aby szistila, ci si tehotna...
tak ako flamenga, tiez si myslim, ze to neuskodi... asi pred rokom tiez dali vyvolavacku babe z jednej temy tu na koniku, hoci bola tehotna, len to doki nevedel a babetko sa narodilo zdrave, tak zrejme to nebude vadit

shaarka
4. feb 2010

sabiatko, neodpovedaj ked nevies... 😔

modraell by najlepsie urobila, keby sa opytala Dr. priamo v ambulancii. ale v kazdom pripade vyvolavacka tehotenstvu neuskodi, iba pomoze. obsahuje hormony, ktore su v tehotenstve nevyhnutne. po dozneni ucinkov vyvolavacky a poklese tychto "umelych" hormonov bud pride menzes, alebo prirodzene hormony ostavaju vdaka tehotenstvu "hore" a menzes uz nepride.

zuzanockamt
4. feb 2010

sabiatko ... to mi je jasne, ze ho nema potvrdene z jej reakcii, len som sa pozastavila na polozenou otazkou, ktrora je trosku zmätocna

dadka118
2. júl 2012

Ahojte Baby 🙂

Chcela by som sa spítať či mi neviete poradiť či môžem byť tehotná aj ked som na 4 den po vyvolavčke dostala slabe krvacanie . Ďakujem 🙂

vefi89
2. júl 2012

@dadka118 beriem vešteckú guľu a tá mi hovorí, že si choď kúpiť test, ak si nie si s niečím istá 😝

dadka118
2. júl 2012

vieš lenže keď urobím test a vynde negatívny potom som stoho len zbytočne sklamaná ☹

martaf
31. okt 2013

Ahojte, včera som bola u doktora, lebo mi mešká menštruácia 9 dní. Doktor mi urobil sono a povedal mi, že mám zvýšenú hladinu (neviem čoho 😅 ) ako býva pri tehotenstve. Že by som mohla byť tehotná, alebo by to mohlo byť aj mimomaternicové tehotenstvo, lebo na sone niečo akoby maličké videl, ale nebol si istý. Lenže naposledy som mala s priateľom styk pred 3 týždňami lebo robí v zahraničí a po 8 dňoch ako odišiel som si robila test a bol negatívny. Ďalší test mi včera urobil aj doktor a tiež bol negatívny. Takže mi daj injekciu Agolutin a pre istotu zobral krv. Dnes som volala na výsledky a že ešte nie sú, že mám zavolať zajtra poobede. Mám s toho stres a nemôžem spať 😢 ..aké mám čakať výsledky? Neviem na čo mi zobral tú krv, nechápem. Mali ste niekto podobnú skúsenosť?

martaf
31. okt 2013

Nikto mi neporadí? ☹

sue
31. okt 2013

Krv ti zobral na HCG...a mozes byt tehotna.

martaf
31. okt 2013

@sue No dnes som tam volala a nie som. Tak čo tam potom videl? Porazí ma ☹ ...teraz čakám na mrchu a po nej šup k doktorovi na kontrolu či je všetko ok...dúfam, že bude 😒

dadarinkah
3. mar 2014

@martaf mam podobny problem, mrcha mi meska uz 19 dní. v piatok som bola u lekarky, ktora mi tiez pichla vyvolavacku a aj zobrala krv. Mala som si zavolat o vysledok ale stale nie je. Ide ma porazit...som v takom napati a mam take pocity akoby uz uz mala prist mrcha ale nic. Myslela som ze si urobim test ( uz asi siedmy, a mimochodom, vsetky boli negativne) ale rozmyslam ci nebude vysledok skresleny s ohladom na injekciu, inak doktorka mi nic nepovedla, len ze mam pekne krvavu sliznicu, co som nepochopila, ci je to dobre alebo zle... kazdopadne ti drzim palce a daj vediet ako si dopadla

fitelku12345
22. nov 2016

Dobro den chcela bisom sa informoat 's vami pred 6 rokmi son mala chlapceka od tedi som ne otehotnela poraditemi prosim cI moze bit problem manzel

sibalka21
23. nov 2016

@fitelku12345 treba sa porozpravat s lekarom, problem moze byt hocikde

moni244
23. nov 2016

@fitelku12345 a my to ako mame vediet? Chod za lekarom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre