Mohol Aulin uškodiť v začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

v deň menštruácie keď ju mám dostať, mám veľké bolesti a z nich aj závraty, užívam Aulin. Minulý mesiac v čase, keď mi mala prísť menštruácia, cca 3 dní pred, ma začalo bolieť brucho, myslela som si, že príde skôr a dala som si Aulin ešte kým sa bolesti nerozbehli. MS ale neprišla, to isté sa zopakovalo na druhý deň dala som si druhý Aulin. Keďže ani vtedy neprišla, urobila som si test a bola tam slabulinká, nie moc viditeľná, čiarka. Počkala som týždeň a čiarka už bola výrazná.

Mohli tieto dve vrecká nejak plodu uškodiť, keďže v letáku som sa dočítala, že sa nesmie užívať v 1. a 2. trimestri?

Ďakujem.

Dobrý deň,

krátkodobé užívanie v nízkych dávkach by nemalo uškodiť.

Dieťatko bude starostlivo sledované.

Ak si chcete byť úplne istá, doporučujem absolvovať morfologický ultrazvuk v 20gt. tehotenstva.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník