Mohol sa polyp vytvoriť aj po kyretáži?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

na preventívnej prehliadke mi lekár našiel polyp na maternici. Mám prísť hneď po menštruácii na kontrolu, či sa náhodou nevyplaví počas menštruácie. Pokiaľ sa nevyplaví, bude mi musieť robiť zákrok.

Môže sa zákrok vykonávať ambulantne alebo len v narkóze?

Mohol sa polyp vytvoriť aj po kyretáži?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o zákrok v rámci jednodňovej chirurgie, ktorý sa vykonáva v celkovej narkóze.

V dôsledku kyretáži nevznikol. Sliznica proste na jednom mieste narástla viac ako na inom. Ak je polyp na tenkej stopke, je veľká šanca, že sa pri menštruácii vyplaví.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník