Polyp a otehotnenie

majus2106
30. máj 2018

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť od niekoho, kto bol v podobnej situácii ako ja. Pred 3 týždňami mi lekár našiel polyp v maternici o veľkosti asi 1,2cm, ktorý pravdepodobne bránil v otehotnení. Odporúčil počkať, či sa pri najbližšej menštruácii neodplaví a ak nie, tak ma hneď objedná na zákrok. Mala som však zvláštny pocit, tak som si dnes spravila 2 tehotenské testy rôznej značky a obidva vyšli jasne pozitívne, žiadny duch. Mám teraz ešte len 4 dni pred očakávanou menštruáciou a nechcem zbytočne stresovať a hneď bežať k lekárovi, lebo viem, že na potvrdenie tehotenstva je ešte skoro, ale mám obavy z toho polypu, lebo viem, že môžu spôsobovať potraty a bojím sa, aby som o plod neprišla ešte skôr ako sa k lekárovi dostanem. Mali ste niektorá podobne veľký polyp hneď v začiatku tehotenstva a došli ste do šťastného konca?

chvostik1
30. máj 2018

Ja sice nemam polyp, ale myom o velkost 6cm. Ten mi paradoxne nasli pocas tehotenstva ked som skoncila na pohotovosti. Mala som rizikove tehotenstvo, brala duphaston a porodila som krasne a zdrave dievcatko takmer na termin (mala som planovanu sekciu).

pininka
30. máj 2018

Ja by som na tvojom mieste aspon doktorovi zavolala. Urcite za to nic nedas. A o tom skorom chodeni k lekarovi, mne po potrate kazala doktorka aby hned ako mi vyjde pozitivny test som prisla a da mi radsej hned duphaston. Takze ja som chodila vzdy velmi skoro a brala mi aj krv aby da tehu potvrdilo.

majus2106
autor
30. máj 2018

@chvostik1 @pininka ďakujem za odpovede, dievčatá.. skúsim zajtra spraviť ďalší testík a hneď ráno zavolám lekárovi, snáď ma nevysmeje že volám skoro

lenkaz1986
20. okt 2018

@majus2106 ako si dopadla .?

majus2106
autor
20. okt 2018

@lenkaz1986 výborne, som už v 24tt a lekár mi hneď na začiatku povedal, že polyp už nie je problém, keď sa nám podarilo otehotnieť

lenkaz1986
20. okt 2018

@majus2106 velmi si ma potešila ,pretoze ze cakam na vysledky s cytologie ..pretoze som prestupovala k druhemu gynekologovi ktory mi bral ako vstupnu prehliadku aj cytologiu ,naposledy mi vysledky vysli na 2 ku to bolo v septembri ...dufam ze toto bude tiez v poriadku,velmi ma vystrašil tak som v strese som v 8 tt cakam duhe babo ,mozem sa opytat ako prebieha tvoje tehu ?s polypom si obmedzena v niecom ??

majus2106
autor
20. okt 2018

@lenkaz1986 vôbec som nebola obmedzená a keby mi nebývalo zle, tak ani neviem, že som tehotná, úplne normálne fungujem. mala som okrem polypu aj myóm asi 4cm, ten mi lekár najskôr sledoval, ale potom to už neriešil a všetko je v úplnom poriadku. žiadny stres, bábätko rýchlo rastie, za chvíľku ani nebudeš vedieť, že si nejaký polyp mala 🙂 držím palce, nech máš pokojné tehotenstvo ;)

lenkaz1986
20. okt 2018

@majus2106 dakujeeeeem 😊😊😊😊😊

anjjjelik69
18. máj 2023

Ahoojte, su tu nejake žienky čo si tymto prešli, tak isto mi našli polyp o velkosti 1.8cmx 0.8cm, dr.povedala ze počkame jeden menštruačny cyklus či zmizne.. ale vcera som si robila test a pozitivny.. mna z tohooo vystre.. v januari som mala missed abort..

sonia_
29. jan 2024

@anjjjelik69 ahoj prosim ta ako si dopadla??

anjjjelik69
10. feb 2024

@sonia_ Tak, že ten polyp už leží vedla mna a ma 3 tyzdne

anjjjelik69
10. feb 2024

@sonia_ nakoniec to bolo tehotenstvo a ziaden polyp

sonia_
10. feb 2024

@anjjjelik69 och to je supeeer 😍

chvostik1
10. feb 2024

@anjjjelik69 tak toto je dobrý gól. To bol čo za inteligenta čo z tehotentva vydedukovala, že je to polypy 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre