Može 1-2 týždne neliečená infekcia poškodiť bábätku?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

koncom 14. týždňa som bola na kontrole u doktora, kde mi bral ster z pošvy. Asi po týždni prišli kultivácie pozitívne. Doktor mi predpísal Macmiror.
Nemám žiadne svrbenie a ani pálenie. Výtok som nepostrehla, lebo beriem Utrogestan 2x denne vaginálne. Iné ťažkosti nemám.

Može 1-2 týždne neliečená infekcia poškodiť bábätku?

Môže Macmiror v tomto týždny bábätku ublížiť?

Prechádza toto antibiotikum aj do bábätka?

Sono v prvom trimestri sme mali v poriadku a trisomy+ boli negatívne. Dlho sme na bábätko čakali a dosť sa obávam.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neobávajte sa. Infekcia je zatiaľ iba v pošve. Liečbu však určite užívajte podľa doporučenia. Macmiror v danom týždni neuškodí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník