Môže byť meškanie menštruácie spôsobené dojčením?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

dcéra má 20 mesiacov a je plne dojčená. Prvá menštruácia mi prišla vtedy, keď mala dcéra rok. Teraz ju každý mesiac dostávam neskôr a neskôr. Tento mesiac som mala aj Covid-19. Testy sú negatívne, ale menštruácia mi mešká už dva týždne.

Môže byť meškanie menštruácie spôsobené dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

určitý vplyv má aj dojčenie, keďže Vám udržiava hladinu prolaktínu vo vyšších hladinách. Aktuálne si myslím, že dôvodom je infekcia Covid-19. Množstvo žien udáva nepravidelnosti po prekonaní aj 2-3 cykly.

Pokiaľ mešká viac ako 2 týždne, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás pre istotu vyšetrí a vylúči inú príčinu meškania.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník