Môže Enterococcus feacalis spôsobiť bolesť vaječníkov?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň prajem,

2 týždne som pociťovala urologické ťažkosti. 10 dní už beriem Macmiror. Nerobili mi však kultiváciu, lebo som v čase odberu moču mala menštruáciu. Často mávam ecoli a enterococca.

Môže Enterococcus feacalis spôsobiť aj bolesť vaječníkov?

Bolí má celé podbruško, hlavne ľavý vaječník, bolesť vystreľuje do ľavého kolena.

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolo by vhodné vyhľadať ambulntného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a zrealizuje kontrolný ultrazvuk. Môže ísť samozrejme aj o zápal, ale tiež napríklad o cystu na vaječníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník